Wtorek, 8 marca 2016
Rozmowa z Bogusławem Chrabotą, autorem książki
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru1/2016
- Bolesław Prus napisał "Faraona" nie będąc w Egipcie. A pan? - "Psy Egiptu" są efektem pieczołowitych lektur i pełnych fascynacji wędrówek po kraju faraonów. Właściwie nie ma w tej książce miejsca, którego bym nie przewędrował. Kawałka muru, którego bym nie obejrzał albo nie dotknął. Kananejskie Megiddo, gdzie toczy się większość akcji, poznałem tak dokładnie, że cała umieszczona tam fabuła odnosi się do faktycznych lokalizacji, ruin świątyń, a nawet tunelu wyrytego we wzgórzu. Realność budowli, krajobrazów, czy przyrody jest pełna. To zasadnicza różnica z "Faraonem" Prusa, który jest pełen błędów i stereotypów. - Mam wrażenie, że sztafaż historyczny narracji podporządkowany jest chęci udowodnienia, ze mechanizmy władzy i jej związki …
Wyświetlono 25% materiału - 109 słów. Całość materiału zawiera 438 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się