Poniedziałek, 9 stycznia 2012
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru317
Poniżej publikujemy stanowisko Ogólnopolskiego Stowarzyszeni Księgarzy odnośnie akcji „Nie tucz książkowego potwora” przeprowadzonej przez wortal Granice. pl. Autorem listu jest przewodniczący księgarskiej organizacji Jerzy Mechliński: „Pan Sławomir Krępa (tzw. redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl). Szanowny panie, przeczytałem pana ‘List otwarty miłośników książki, skierowany do księgarzy, dystrybutorów, wydawców oraz wszelkich organizacji działających na rynku wydawniczym w Polsce’. Hasła być może dobre do kabaretu lub do gazetki propagandowej z minionego – na szczęście – okresu ‘ciotki’ PRL-ki. To, że sieci księgarskie (czy Empik jest siecią księgarską? – przecież to typowy megastor) nie płacą wydawcom w terminach wynikających z umów, to nic nowego. W maju 2009 roku, przy okazji Targów Książki w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemom zapłaty przez Empik wydawcom za książki. Konferencja odbywała się m.in. przy udziale władz Polskiej Izby Książki, Instytutu Książki i wielu wydawców. Pan Grzegorz Gauden, dyrektor powiedział wtedy, że zlecił opracowanie ekspertyzy przez …
Wyświetlono 25% materiału - 147 słów. Całość materiału zawiera 591 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się