środa, 3 marca 2021
„Ponoć pierwszego bestsellera napisanego przez algorytm komputerowy należy spodziewać się w okolicach 2050 roku – pisze Krzysztof Varga w swym „Dzienniku hipopotama”. „Ja się spodziewam, że będzie to wcześniej”, dodaje. Ja też. Dlaczego? Bo to o wiele prostsze – wbrew wszelkim pozorom – niż inne działania wymagające wykorzystania algorytmów. Uzasadnia to zresztą sam Varga, niejeden raz biadoląc o poziomie – coraz poziomszym, a właściwie dołującym – czytelnictwa w Polsce. „Nie mówmy już tylko, że samo czytanie książek to coś nadzwyczajnego i cieszyć się należy, że ludzie cokolwiek czytają (…) Czy nie można wreszcie głośno zawołać, że książka to nie to samo co literatura, że książka to tylko przedmiot, a literatura może mieć coś wspólnego ze sztuką?” Przywołuje Varga felieton Słonimskiego z roku 1933: „Nawoływanie do czytania książek to trochę jak propagowanie lekarstw …
Wyświetlono 25% materiału - 123 słów. Całość materiału zawiera 495 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się