środa, 8 marca 2006
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru158
W Bibliotece Analiz nr 156 zamieściliśmy tekst Wojciecha Krasuskiego, w którym autor poddał pod rozwagę zaprojektowany przez siebie nowy system wyposażenia polskich uczniów w książki szkolne. Koncepcja spotkała się z żywym – choć raczej kuluarowym – odbiorem w środowisku, którego jednym z dowodów była opublikowana w poprzednim numerze pisma polemika autorstwa Teresy Włochyńskiej, prezes hurtowni Azymut. Poniżej zamieszczamy odpowiedź Wojciecha Krasuskiego. REDAKCJA Z dzisiejszej perspektywy widzę, że tzw. wolny rynek podręczników strasznie dużo kosztuje przeciętnego rodzica. A co gorsza, zmniejsza szanse edukacyjne znacznego grona dzieci z najuboższych rodzin. To nie jest żart. Sądzę, że wnioski pani Włochyńskiej nie są prawidłowe. Nie jest bowiem oczywiste, że wskutek wprowadzenia zaproponowanych rozwiązań upadnie wielu księgarzy. Rentowność obrotu księgarń na podręcznikach jest bardzo niska, ryzyko natomiast – ogromne. Księgarnie uwolnione od spełniania funkcji ich dystrybutora realizowałyby obrót na innym asortymencie o lepszej rentowności. Rodzice i uczniowie wydaliby co najmniej część oszczędzonych na podręcznikach środków na oświatę – w tym również na książki do szkół średnich, słowniki, encyklopedie, programy edukacyjne. Edukacja bowiem ma bowiem absolutny priorytet wśród wartości obecnie cenionych w polskich rodzinach. Przedstawiane zagrożenie dla dystrybutorów również …
Wyświetlono 25% materiału - 183 słów. Całość materiału zawiera 732 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się