Poniedziałek, 3 października 2016
Rozmowa z Piotrem kitrasiewiczem, autorem książki 'jego ekscelencja na herbatce z Göringiem'
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru9/2016
- Bohater pańskiej powieści jest postacią historyczną...  - Józef Lipski wywodził się z polskiej patriotycznej rodziny ziemiańskiej osiadłej w Wielkopolsce. Mówił biegle po niemiecku i francusku, a pierwsze kroki w dyplomacji stawiał w poselstwie polskim w Paryżu. O zakulisowych początkach tej kariery niestety wiem niewiele, tyle, że należał do loży masońskiej i wspierał sanację. Na pewno pomogła mu genealogia - przodkowie odgrywali istotne role na naszym dworze królewskim. ? Mianowany posłem polskim w Berlinie wiosną 1934 roku niebawem miał swe pięć minut, składając podpis pod polsko-niemiecką deklaracją o nieagresji. Potem realizował dyrektywy pryncypała, ministra spraw zagranicznych Józefa Becka, lekceważąc opinie innych politycznych wizjonerów np. Władysława Studnickiego...  - ...dążącego do ścisłej współpracy Polski z Niemcami na gruncie antyrosyjskim. Nie rozumiał, że flirt Rzeszy z Rzeczpospolitą jest tylko manewrem politycznym, mającym na celu zwasalizowanie nas i przeciągnięcie na swoją stronę …
Wyświetlono 25% materiału - 138 słów. Całość materiału zawiera 553 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki