środa, 4 grudnia 2019
TRZY ŚWIATY: FICTION, NON-FICTION I DLA DZIECI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 511 (22/2019)
Od maja 2019 roku pokazujemy w Bibliotece Analiz top 10 sprzedaży książek Bookscan w  za poprzednie dwa tygodnie w trzech kategoriach: F (fiction), N (non-fiction) oraz Y (dla dzieci i młodzieży). Dodatkowo prezentujemy zestawienia nawiązujące do Nobla dla Olgi Tokarczuk. Jest to podejście wyjątkowe, ale i okoliczności nie są zwyczajne. O jak Olga Dynamika sprzedaży książek Olgi Tokarczuk wskazuje, że do końca roku będziemy trwali w niepewności – pójdzie milion egzemplarzy w 2019 roku czy nie pójdzie? W branży nie brakuje odważnych, którzy przez pryzmat własnej sprzedaży widzą całość i już dzisiaj wiedzą, co będzie, ale nie będę dekonspirował źródeł osobowych. Pomóc w ustalaniu prawdy może też wszelakie wróżenie z fusów bądź kontakt z zaświatami (jak dział handlowy Wydawnictwa Literackiego albo też Empiku), ale na razie nie miałem sposobności spróbować. Przechodząc do faktów: w ostatnich dwóch tygodniach widzimy w Bookscan delikatny spadek zainteresowania książkami Olgi Tokarczuk, w tygodniu 46. (1016 listopada) poszło 10.247 egz. książek noblistki, natomiast w tygodniu 47. (17-23 listopada) – 8.492 egz. Łącznie w tygodniach 46. i 47. niecałe 19 tys. egz. W poprzednim dwutygodniowym okresie (27 października – 9 listopada) było to nieco powyżej 20 tys. egz. Czyli także i tu widzimy delikatny (na poziomie około 5 proc.) spadek sprzedaży. A jeszcze wcześniej, w okresie 13-26 października, kiedy mieliśmy braki w zatowarowaniu, a potem nastąpił szczyt, było to 17 tys. egz. No i tydzień 42. z ogłoszeniem werdyktu (10 października), gdzie w trzy dni poszło 7 tys. egz. Łącznie w Bookscan zaobserwowaliśmy 63 tys. sprzedanych egzemplarzy. Jeśli Bookscan pokrywa 15 proc. rynku, to w detalu od 10 października do 23 listopada poszło około 420 tys. egz. Jeśli mamy 10 proc. pokrycia rynku, to przez rynek przeszło w tym czasie …
Wyświetlono 25% materiału - 278 słów. Całość materiału zawiera 1112 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się