Czwartek, 28 maja 2020
TRZY ŚWIATY: FICTION, NON-FICTION I DLA DZIECI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 523 (10/2020)
Dwa pierwsze tygodnie maja (tygodnie 19. i 20.) przyniosły otwarcie galerii handlowych, a tym samym większości dużych księgarń stacjonarnych. Panel BookScan zanotował powrót do stanów z początku 2020 roku tak pod względem wolumenu sprzedaży, jak i średnich cen detalicznych, a w konsekwencji wartości sprzedaży. Oczywiście to nie jest taki maj jak zwykle – z wysypem nowości wydawniczych i targami w Warszawie. Niestety trudno jest nam porównywać maj roku 2020 do maja roku 2019, a powód jest następujący: druga połowa 2019 roku była fantastyczna dla rynku książki. Prawdopodobnie zadziałały dwa czynniki: Nobel dla Olgi Tokarczuk oraz zmiana systemu kształcenia (dwa roczniki młodzieży poszły do pierwszej klasy liceum i były zmuszone do zakupu nowych podręczników na rynku księgarskim). Dodatkowo nie jest wykluczony trzeci czynnik, a mianowicie firmy dostarczające dane do panelu BookScan mogły zanotować „organiczny” wzrost sprzedaży. Początek 2020 roku nie był dużo gorszy w naszym panelu, a zatem tuż przed pandemią mieliśmy dość wysoką bazę i …
Wyświetlono 25% materiału - 155 słów. Całość materiału zawiera 623 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się