Piątek, 21 czerwca 2019
TRZY ŚWIATY: FICTION, NON-FICTION I DLA DZIECI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 499 (10/2019)
W kolejnych numerach Biblioteki Analiz pokazujemy trzy top 10 w podziale na fiction (F), non-fiction (N) oraz książki dla dzieci i młodzieży (Y). Ten podział jest typowy dla krajów anglosaskich, ale przyjął się na całym świecie. Nie wiem, czy w Polsce poddamy się anglosaskiej modzie, ale wsłuchując się w nasz język branżowy, obstawiam że tak. Poza tym ten podział jest naturalny, a nasz polski, tradycyjny podział na kolorówkę i podręczniki – już nie. Fiction W  Londynie na targach w  marcu Andre Breedt, Co-Managing Director w  Nielsen Book Research, wręczył E.L. James Nielsen Book Award z okazji sprzedaży 5 mln egz. tylko „Fifty Shades of Grey” i  tylko w  Wielkiej Brytanii. A najważniejsi menadżerowie Albionu dyskutowali, czy królową rynku książki jest jeszcze miss Rowling czy już miss James. W Polsce nowa książka Blanki Lipińskiej („Kolejne 365 dni”, premiera 29 maja, 6.962 egz. w pierwszym tygodniu wg Bookscan) bije nową E.L. James („Mister”, premiera 5 czerwca, 1232 egz. w pierwszym tygodniu). Mało tego, dwa „stare” tytuły Lipińskiej (choć oba z 2018 roku) wywindowane zostały na pozycje 2. i 3. w zestawieniu poniżej – dla mnie jest to jednak zaskoczenie, tym bardziej, że nie jest to kwestia mocnego rabatowania. Jeden z wydawców puentuje: „Piękny urok pierwszego tygodnia świetnie sprzedającej się serii. Robi wrażenie!”. Teraz z napięciem czekamy na kolejne tygodnie: Lipińska czy James? W Wielkiej Brytanii sukces E.L. James przełożył się …
Wyświetlono 25% materiału - 220 słów. Całość materiału zawiera 883 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się