Wtorek, 2 lipca 2019
TRZY ŚWIATY: FICTION, NON-FICTION I DLA DZIECI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 500 (11/2019)
W kolejnych numerach Biblioteki Analiz pokazujemy trzy top 10 w podziale na fiction (F), non-fiction (N) oraz dla dzieci i młodzieży (Y). Ten podział jest typowy dla krajów anglosaskich, ale przyjął się na całym świecie. Wsłuchując się w nasz język branżowy, obstawiam, że przyjmie się i u nas. Poza tym ten podział jest naturalny, a nasz polski, tradycyjny podział na kolorówkę i podręczniki – już nie. F jak Fiction Poniżej pokazujemy zestawienie dwutygodniowe, a de facto raporty Nielsena są tygodniowe. Na pudle widzimy znowu trzy tytuły Blanki Lipińskiej, co na pewno daje do myślenia innym, czy aby nie szukać kolejnej polskiej gwiazdy literatury porno (tak Blanka definiuje swój styl wchodzenia w szczegół). Ale w tle czai się nowy Jo Nesbø, proszę zwrócić uwagę na datę wydania – 19 czerwca, w cztery dni sprzedaż osiągnęła 1458 egz. (pamiętajmy, że podajemy sprzedaż bez marketów, gdzie pokrywamy jakieś 10-15 proc. rynku księgarskiego). Tak naprawdę w tygodniu 25. (16-22 czerwca) nowy Nesbø przebił nową Lipińską. Dziel i rządź w praktyce: co innego pokazują zestawienia tygodniowe, co innego miesięczne. No ale poza dyskusją jest fakt, że Lipińska idzie lepiej niż E.L. James. W kategorii fiction cały czas zaskakuje mnie stabilna cena rekomendowana (RRP) – około 30-39 zł, stabilne rabatowanie w  detalu oraz niesamowicie szybka rotacja na topie. Za wyjątkiem „starych” tytułów Blanki z 2018 roku ciągniętych do góry przez (zapewne) promocję nowej części oraz starocia Camilli Läckberg z kwietnia 2019 …
Wyświetlono 25% materiału - 226 słów. Całość materiału zawiera 906 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się