Piątek, 17 września 2021
TRZY ŚWIATY: FICTION, NON-FICTION I DLA DZIECI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 553 (16/2021)
Czym się różni sierpień od lipca? Wszystkim i niczym. Aż dziw, że nikt o tym nie mówi. Spojrzymy na różne zestawienia top. Z reguły cieszą mnie topki Ateneum, ponieważ wyglądają jak nasze. Oznacza to, że – być może – topki Ateneum i BookScan są dobrymi papierkami lakmusowymi rynku. Topki Empiku raz są podobne do BookScana, a raz nie. To mnie też cieszy, ponieważ – jak wiadomo – Empik nie wymienia informacji z panelem BookScan i nierówne rozłożenie topek świadczy o dobrze raportowanej różnorodności. Dla wyjaśnienia: Ateneum jako hurtownia nie może przesyłać danych do panelu typu BookScan, tak jak nie robią tego hurtownia braci Olesiejuków czy Platon, ponieważ panel detaliczny agreguje paragony kasowe z detalu wyłącznie. Ale każdy detalista, czy z grupy Dresslera, czy Empiku, czy Ateneum – gdyby takowy istniał – może to robić. Świat Książki dane przesyła. Empik nie przesyła. Ateneum – jak wszyscy wiedzą – detalu nie prowadzi. Ale, co jest fajne, Ateneum detalu nie prowadzi, a topki do mediów puszcza. Empik prowadzi i puszcza. My detal agregujemy i też puszczamy, i każdy puszcza, i mamy super dużo fajnych topek. W lipcu u nas i w Ateneum topki były podobne, w Empiku odmienne, ale wszystkie były lipcowe. W sierpniu – u …
Wyświetlono 25% materiału - 203 słów. Całość materiału zawiera 815 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się