Poniedziałek, 4 października 2021
TRZY ŚWIATY: FICTION, NON-FICTION I  DLA DZIECI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 554 (17/2021)
Ile to już lat bez utraty sił nie umiemy objaśniać prostych zjawisk? Co większa dyskusja, to plączą się podręczniki z kolorówką, a książki drukowane z wersjami cyfrowymi. Kłócimy się o wielkie sprawy, ale nie umiemy jednym poruszeniem głowy oddzielić jabłek od gruszek, świetnie za to dostrzegamy wyższość kartofla nad ziemniakiem. Mylą się te wszystkie wartości, średnie ceny w kategoriach i same kategorie. Pamiętamy lata świetności, ale przyczyny nieustannego upadku są niejasne. Pamiętam Jerzego Pilcha, który zaplątał się na jedną z debat i też wrzucił swoje trzy grosze (ironizując po swojemu), a mianowicie, że od kiedy pamięta, to od zawsze mieliśmy kryzys (wtedy: czytelnictwa). Dla uporządkowania tego warzywniaka stosujemy w  Nielsen BookScan Polska koncepcję TASKON (triangulacyjna analiza sprzedaży książek ostatecznemu nabywcy). Jeden bok trójkąta tworzy linia produktów, drugi bok to linia ostatecznego sprzedawcy, a trzeci linia – ostatecznego nabywcy. Ostateczny nabywca kupuje produkt (mityczną książkę) na własne potrzeby. To może być osoba fizyczna – nabywca, czytelnik, użytkownik, konsument, to może być instytucja – biblioteka, szkoła, kancelaria. Czasem trudno poznać, czy to po twarzy, czy po numerze NIP, czy po zachowaniu, kto kupuje. Linia produktów obejmuje książki drukowane, audio i e-książki, ale są też produkty przesunięte w …
Wyświetlono 25% materiału - 195 słów. Całość materiału zawiera 782 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się