Wtorek, 12 października 2021
TRZY ŚWIATY: FICTION, NON-FICTION I  DLA DZIECI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 555 (18/2021)
Ponoć słynny automat Kałasznikowa AK-47 odniósł sukces, bo wszystkie elementy karabinu były w użyciu podczas drugiej wojny, ale do 1947 roku nikt ich w taki sposób nie złożył. Wyobraźmy sobie trójkąt, koniecznie równoboczny, gdzie podstawę tworzy wartość i wielkość sprzedaży książki, z czego wychodzi średnia cena detaliczna zakupu. Książkę można definiować wąsko lub szeroko, w zależności od potrzeb. Założenia pochodzą ze specyfikacji ONIX. Drugi, lewy bok trójkąta tworzy linia ostatecznego sprzedawcy. Trzeci bok, prawy, linia ostatecznego nabywcy. Moim zdaniem podstawą jest produkt, a  osią jest średnia cena. Wielu mówi, że decyduje nabywca. OK. Trójkąt równoboczny stawiamy na podstawie „ostateczny nabywca”. I analizujemy produkt (lewy bok trójkąta), sprzedawców (prawy bok) i średnie ceny. Z definicji postawienie tego trójkąta na podstawie „ostateczny sprzedawca” zmienia jedynie punkt widzenia. Z definicji znając długość jednego boku, znamy wszystkie trzy. Co jest ważne, można sobie taką triadę sporządzić dla dowolnej kategorii czy wydawcy, czy autora. Najmniejszym bitem jest edycja książki: papierowa, e-bookowa, audio. Z  e- -bookami czy streamingiem mogą być jakieś problemy, bo nie każda wersja jest oznaczona przez ISBN, ale primo – można skorzystać z innych identyfikatorów, secundo – ten problem w Polsce pojawi się w dalekiej przyszłości, na razie musimy uporać się z książkami drukowanymi. Jeśli idzie o sztukę …
Wyświetlono 25% materiału - 205 słów. Całość materiału zawiera 822 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się