Wtorek, 30 listopada 2021
TRZY ŚWIATY: FICTION, NON-FICTION I  DLA DZIECI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 558 (21/2021)
Z początkiem listopada 2021 panel BookScan Polska został poszerzony o nowych detalistów (Allegro, Gandalf, Lagardere Travel oraz Book Depository z książką importowaną) w  związku z  czym wzrasta odpowiedzialność za słowo. W szczególności na cenzurowanym są listy bestsellerów. W krajach, gdzie dane BookScan są podstawą list top dla najbardziej opiniotwórczych mediów, sprawa była już wielokrotnie dyskutowana, co nie znaczy, że wszystko jest oczywiste. I akurat pojawił się chyba najlepszy z możliwych przykładów. Chodzi o numer jeden pod koniec września na Amazonie w USA, a pytanie brzmi: czy książka promowana w niesamowicie skuteczny, ale i kontrowersyjny sposób powinna wchodzić do list bestsellerów prezentowanych w mediach, czy też nie? (Kto nie słyszał, niech koniecznie poszuka w kontekście NFT, bo to będzie sprawa omawiana jeszcze bardzo długo: Gary Vee, „Twelve and a half”. Polecam filmik „I Bought 372 Copies of GARY VEE’s New Book” na kanale YouTube). W Polsce dyskusja na temat list bestsellerów także trwa od dawna. Warto zatem wyłożyć podstawowe zasady stosowane przez Nielsen Book Services: po pierwsze nie narzucamy, po drugie dostarczamy dane, a nie komentarze, po trzecie proponujemy. Zacznijmy od końca. Proponujemy stosowanie pewnych filtrów, na przykład minimalnej ceny albo maksymalnego rabatu, jaki można udzielić w detalu, żeby wejść …
Wyświetlono 25% materiału - 199 słów. Całość materiału zawiera 799 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się