Sobota, 16 kwietnia 2022
TRZY ŚWIATY: FICTION, NON-FICTION I DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 567 (7/2022)
Zestawienia top dla poszczególnych kategorii są ciekawe, ale obrazek ogólny jest tym razem ważniejszy. Wojna zaczęła się w czwartek 24 lutego, w połowie ósmego tygodnia 2022 roku. Niektóre firmy wydawnicze bądź detaliczne raportowały w kolejnych tygodniach znaczne spadki obrotów. Tymczasem dane dostarczane przez detalistów współpracujących z BookScan nie były dramatyczne, a z tygodni 13. i 14. są budujące. Być może bez okropieństw wojny w zwykłej sytuacji schyłku pandemii, kiedy oficjalnie Covid-19 już nam nie zagraża, tak zdecydował na przykład rząd polski czy brytyjski, przyszła wiosna i możemy się cieszyć życiem, rynek wystrzeliłby dużo bardziej, być może. Ale nie jest tragicznie. Akurat tak się składa, że przygotowaliśmy raport „Książkowa Gwiazdka 2021” obejmujący osiem tygodni listopada i grudnia, potem mieliśmy osiem tygodni handlowej plaży ze stycznia i lutego, a za dwa tygodnie zamkniemy pierwsze osiem tygodni wojny. Jest to świetny materiał do dynamicznych porównań. Kto, co i jak? Oczywiście na naszym podwórku BookScana, bez aspiracji do wypowiadania się o całym rynku książki. Jeśli chodzi o hity w naszym zestawieniu za cztery tygodnie (13 marca – 9 kwietnia), to przede wszystkim przywitajmy wiosenne nowości. Zacznijmy od fiction, mamy tu nowego …
Wyświetlono 25% materiału - 187 słów. Całość materiału zawiera 751 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się