Poniedziałek, 12 sierpnia 2019
TRZY ŚWIATY: FICTION, NON-FICTION I DLA DZIECI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 503 (14/2019)
W Bibliotece Analiz pokazujemy top 10 w kategoriach fiction (F), non-fiction (N) oraz dla dzieci (Y). Ten podział przyjął się na świecie, jeśli chodzi o podstawowe rozumienie nisz. Nie jest to podział opracowany pod kątem czytelnika, nie służy wyszukiwaniu. Chodzi w nim o to, jak wydawcy i sprzedawcy opisują siebie, swoje obszary aktywności, udział w rynku. Docelowo będziemy pokazywać także listy top w podziale na kategorie wewnątrz nisz. To jest jeden z celów projektu Bookscan. Przypomnę, że mamy trzy główne i rozdzielne nisze (F, N, Y), które mają strukturę hierarchiczną i promujemy konsekwencję. Niedobrze jest, gdy część pierwsza sagi Blanki Lipińskiej ląduje w kategorii „Literatura kobieca”, druga w „Literatura / Obyczajowe”, a trzecia „Romans”. W przypadku Bookscan chodzi nam też o  poziom rabatowania w  detalu, przedziały cen sugerowanych (RRP) i realizowanych (ASP), poziom sprzedaży, daty wydania, formy oprawy. Wszystkie te zmienne są pokazywane w 11 krajach i Bookscan Polska powoli zbliża się do międzynarodowego standardu Nielsena. F jak fiction Mocna nowość Pilipiuka z połowy lipca. W poprzednim zestawieniu, zaledwie po czterech dniach sprzedaży, „Karpie bijem” były wysoko tuż za Blanką Lipińską. A seria Blanki cały czas idzie świetnie, przy czym tuż z tyłu kolejna mocna nowość, tym razem Musso, znów wysoko po czterech dniach od rozpoczęcia sprzedaży. Wszystkie te tytuły blisko siebie, w podobnej cenie i z podobnym rabatowaniem, ale… Oczywista oczywistość jest taka, że Fabryka Słów i Albatros są związane kapitałowo z firmą braci Olesiejuków, która na dłuższy czas będzie nosić nazwę Dressler Dublin, o ile nie zostanie zastąpiona jakąś polską nazwą w niedalekiej przyszłości. Wiele osób twierdzi, że Dressler sprzedaje „swoje” książki w „swoim” detalu. A skoro Świat Książki przystąpił do BookScan na początku, to i nic dziwnego, że mamy …
Wyświetlono 25% materiału - 263 słów. Całość materiału zawiera 1055 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się