Wtorek, 6 grudnia 2016
Lokalny rynek księgarski
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru448-449
Wzorem Warszawskich Księgarń Kameralnych również w Toruniu małe, niezależne, lokalne księgarnie postanowiły działać razem. Działanie to ma na celu przede wszystkim pokazanie mieszkańcom miasta i regionu, że książki warto kupować u księgarzy, którzy swoje księgarnie prowadzą z pasją i miłością do książek. Jak dotąd odbyły się dwa spotkania księgarzy (w październiku i listopadzie), którym przestrzeń do dyskusji udostępniła Czytelnia w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Pierwszym wspólnym działaniem niezależnych księgarzy z Torunia był Weekend Toruńskich Księgarń Kameralnych, który trwał od 19 do 20 listopada. W ramach tego wydarzenia w księgarniach odbyły się takie wydarzenia jak: spotkanie z lokalnymi pisarzami, prezentacja najnowszych książek o Toruniu i regionie z lokalnych wydawnictw, konkursy literackie z nagrodami książkowymi, głośne czytanie bajek dla dzieci połączone z warsztatami plastycznymi oraz oczywiście na życzenie klientów-promocje cenowe w księgarniach na wybrane działy literatury. Od krakowskich księgarzy niezależnych toruńscy koledzy chcą pożyczyć pomysł na spacer szlakiem księgarń po Starówce. W Toruniu w obrębie historycznego centrum miasta istnieje dziewięć księgarń niezależnych - chcemy zatrzymać się i zajrzeć do każdej, posłuchać krótkiej historii danej placówki. Księgarze będą opowiadać o tym, w czym się specjalizują, co polecają, jakie promocje planują na najbliższy czas itd. Po spacerze mamy nadzieję kontynuować rozmowy o książkach w jednej z toruńskich kawiarni. Ideą, która przyświeca grupie nieformalnej Toruńskich Księgarń Kameralnych jest chęć wyjścia z cienia większych firm sieciowych, wyróżnienia się spośród obecnych również na toruńskiej Starówce księgarń taniej książki, pokazania mieszkańcom, że można kupować książki u lokalnych księgarzy wspierając tym samym lokalny biznes, a niekoniecznie sieciowych i internetowych gigantów. Księgarnie niezależne kreują swoją ofertę indywidualnie, kierując się gustem swoich klientów i gustem księgarza, co odróżnia je od sieci, księgarń taniej książki czy księgarń internetowych. Ich celem jest promowanie wartościowej literatury uznanych wydawnictw, ale też lokalnych, które wydają często godną polecenia literaturę, a nie mają szansy dotrzeć z nią do szerokiego kręgu odbiorców. Księgarze chcą też wymieniać się doświadczeniami, organizować kolejne Weekendy Księgarń Kameralnych i inne wydarzenia dla czytelników, działać wspólnie dla dobra książki, czytelnictwa i lokalnych społeczności. Kolejne spotkanie Toruńskich Księgarń Kameralnych planowane jest na początek grudnia i będą na nim omawiane sprawy przedświątecznych promocji i pomysłów na usprawnienie sprzedaży w tym gorącym handlowym okresie."Manifest Toruńskich Księgarzy Kameralnych" Lokalni księgarze zaopatrują swoje księgarnie zgodnie z życzeniami klientów, kierując się ich gustem, który poznali w ciągu wielu lat pracy. W świecie kameralnych księgarń stali klienci są prawdziwymi przyjaciółmi tych instytucji i księgarzy. …
Wyświetlono 25% materiału - 394 słów. Całość materiału zawiera 1579 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się