Poniedziałek, 18 września 2023
Rozmowa z Bogdanem Borusewiczem, wicemarszałkiem Senatu, podczas otwarcia Jesiennych Targów Książki w Warszawie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 601 (17/2023)
Panie marszałku, przyjął pan zaproszenie na Jesienne Targi Książki w Warszawie i powiedział pan podczas otwarcia, że czyta książki… Tak, czytam. I apeluje pan, żeby inni też czytali? Apeluję! Niestety polityka jest takim miejscem, gdzie człowiek chamieje. W ogóle na nic nie ma czasu, ale mnie zawsze interesuje książka historyczna i na to zawsze znajdzie się czas. Wiemy, że był pan uczniem prof. Władysława Bartoszewskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim… Tak, i prof. Jerzego Kłoczowskiego. Jak miałem częste kontakty z Adamem Michnikiem, to on mi mówił, co ukazało się ciekawego i dobrego. Kiedy działała księgarnia w Pałacu Kultury i Nauki w strukturach Polskiej Akademii Nauk, to chętnie do niej przychodziłem i robiłem zakupy, bo wiedziałem, że są tam dobre książki. To były czasy, kiedy nie był pan jeszcze politykiem… Czy nie byłem politykiem? „Siedziałem” wtedy za politykę już wielokrotnie. Teraz też staram się czytać i staram się śledzić, co się dzieje w nauce historycznej i wiem, że posuwa się do przodu. Na literaturę piękną nie mam czasu, …
Wyświetlono 25% materiału - 153 słów. Całość materiału zawiera 615 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się