Poniedziałek, 4 marca 2013
Nowa odsłona znanego sporu
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru349
W ostatnim tygodniu lutego rynek zelektryzowała zapowiedź likwidacji jednej z najbardziej prestiżowych warszawskich księgarń czyli zlokalizowanej przy ul. Brackiej Księgarni Traffic Club, która- działa w tym miejscu od kwietnia 2003 roku. Wszystko za sprawą ujawnienia do publicznej wiadomości informacji na temat wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie Sądu Gospodarczego XX Wydziału Gospodarczego z sierpnia ubiegłego roku. Czytamy w nim m.in., że „sąd nakazał pozwanemu, czyli Traffic Club S.A. opuszczenie i opróżnienie wraz ze wszystkimi rzeczami i osobami prawa jego reprezentującymi oraz wydanie powodowi Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy S.A. w Warszawie powierzchni użytkowej o łącznej powierzchni 4.142,70 mkw., stanowiącej część nieruchomości budynkowej położonej w Warszawie przy ul. Brackiej 25”. Ponadto w tym samym orzeczeniu na rzecz powoda zasądzono kwotę 341.929,20 zł z ustawowymi odset- kami od dnia 17 października 2011 roku do dnia zapłaty oraz kwotę 46.685,00 zł tytułem kosztów procesu. Właściciel budynku pozwał firmę Traffic Club z bardzo prostego powodu. Jego zdaniem budynek przy ul. Brackiej 25 jest użytkowany całkowicie bezprawnie. Jak stwierdził w wypowiedzi dla por- talu Gazeta.pl mecenas Jerzy Naumann, reprezentujący rodzinę Jabłkowskich, Traffic Club „zajmuje ten budynek prawem kaduka, nie płaci ani grosza, a na propozycje podpisania umowy najmu nie odpowiada”. Wspomniany wyrok …
Wyświetlono 25% materiału - 195 słów. Całość materiału zawiera 782 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się