Czwartek, 30 czerwca 2011
Autorski przegląd książek dla dzieci
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru6/2011
Nikt za nimi nie przepada, wiadomo trudny temat wiąże się z refleksją, smutkiem, zatrzymaniem się, przełączeniem nas na inny bieg, w inny wymiar wrażliwości. Dzisiaj wspomnę o kilku książkach, poruszających takie tematy. A przyznam, że trzeba mieć dużo odwagi i wiedzy, żeby napisać książkę, która nie zawsze będzie śmieszyć, ale pobudzi do przemyśleń. Rak – nowotwór-nowy twór… dla dziecka rak to takie słowo, które kojarzy się ze stworzonkiem ze szczypcami, a może znakiem zodiaku, a może… straszną chorobą, bardzo niebezpieczną, ale – o ile zaostanie wcześnie wykryta – możliwą do wyleczenia. Dzieci trzeba chronić przed zbyt dużą dawką smutnych wiadomości, jednak uważam, że należy spokojnie poruszać z nimi tematy, które są wpisane w naszą codzienność. I taka straszna choroba jak rak zostaje trochę oswojona, poprzez przybliżenie tematu w książce… Gdy zachorował mój tata nie wiedziałam, jak wyjaśnić dzieciom chorobę, która zjada człowieka od środka. Może dlatego, że to był Tata i trudno mi było znaleźć dystans do tego co się stało. Teraz, wszystko byłoby prostsze – pomyślałam biorąc do ręki zieloną książkę z namalowanym na okładce rakiem – ta książka pomogłaby mi w tych trudnych momentach. Monika Zięba z dużym wyczuciem i delikatnością, a także znajomością psychologii małego dziecka napisała książeczkę „Moja mama ma raka”. Ta niezwykła, skromnie, ale świetnie wydana przez Ezop książka ukazuje historię rodziny, w której pojawia się …
Wyświetlono 25% materiału - 221 słów. Całość materiału zawiera 884 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się