Piątek, 20 marca 2020
POZNALIŚMY WYNIKI PLEBISCYTU KSIĄŻKA ROKU 2019
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 518 (5/2020)
Między 6 a  8 marca Poznań stał się książkową stolicą. Przy ul. Głogowskiej, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbywały się Poznańskie Targi Książki, a w tym samym czasie w Starym Browarze trwał „Weekend z książką” organizowany przez serwis Lubimyczytac.pl. Wydarzenie było ściśle związane z Plebiscytem Książka Roku 2019. Do Polski przyjechała, nie bacząc na koronawirusa, B.A. Paris, autorka bestsellerowej powieści „Za zamkniętymi drzwiami” (Albatros). Tym razem pisarka promowała swoją najnowszą powieść „Dylemat”. Zaplanowano również spotkania z Łukaszem Orbitowskim, Ałbeną Grabowską, Elżbietą Rodzeń, Nataszą Sochą czy Magdaleną Witkiewicz. Odbyła się również wielka wymiana książek „Z półki na półkę”. Najważniejszym wydarzeniem było oczywiście ogłoszenie wyników V edycji Plebiscytu Książka Roku 2019. Po raz pierwszy laureatów poznaliśmy w trakcie uroczystej gali. Ceremonię otworzył Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak: – Żyjemy w  czasach podobnych do tych, kiedy Gutenberg wynalazł druk. To kolejna rewolucja, która pozwala wszystkim pisać. W tym świecie różnych informacji, czasem dezinformacji, półprawd, ważne jest promowanie pisania książek i promowanie czytania. Ważne jest, by społeczeństwo miało dostęp do prawdziwej literatury. Pięć lat temu sprawowanie funkcji prezydenta Poznania rozpocząłem od powołania Poznańskiej Nagrody Literackiej, bo zależało mi na tym, żeby zachęcić pisarzy do tworzenia. Dziś serdecznie dziękuję …
Wyświetlono 25% materiału - 193 słów. Całość materiału zawiera 775 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się