środa, 23 grudnia 2020
Top 10 Nielsen BookScan Polska
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 537 (24/2020)
Rok 2020 przejdzie do historii także dlatego, że ma 53 tygodnie, no przynajmniej do historii Nielsen BookScan. Ten dodatkowy tydzień to dar dla tych, którzy – jak to w zwyczaju mają Brytyjczycy – zakładają się o futbol, krykiet, politykę, pogodę czy wyniki sprzedaży książek. Formuła open, czyli bez podziału na kategorię wygląda tak, że „Powrót z Bambuko” i „Czuły narrator” (w tej właśnie kolejności) gonią, a tryptyk „365 dni” nie ucieka, bo kompletnie stracił energię. Bez dodatkowego tygodnia by nie dogonili, a tak bukmacherzy przyjmują zakłady w każdą stronę. Na pewno sprawa rozstrzygnie się pomiędzy trzema najlepszymi tytułami trzech polskich autorek: Blanki Lipińskiej, Katarzyny Nosowskiej i Olgi Tokarczuk. W kategorii F (Fiction) na trzy tygodnie przed zamknięciem roku the winner iiisss… sorry, the winners aaaare: „Kolejne 365 dni” (Edipresse), „365 dni” (Edipresse) i „Ten dzień” Blanki Lipińskiej (Agora). Sprzedaż tych tytułów niemal stoi w miejscu, panel notuje mniej niż 200 egz. tygodniowo. Challenger, czyli „Czuły narrator” Olgi Tokarczuk (Wydawnictwo Literackie) ma 15 tys. sprzedanych egzemplarzy mniej, w tygodniu 50. panel zanotował sprzedaż na poziomie 3 tys. egz. i firmy bukmacherskie …
Wyświetlono 25% materiału - 180 słów. Całość materiału zawiera 722 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się