Piątek, 15 marca 2019
ROZMOWA Z KATARZYNĄ KAMIŃSKĄ, DYREKTOR WYDAWNICTWA MIEJSKIEGO POSNANIA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 493 (4/2019)
– W ubiegłym roku została pani komisarzem targów Pegazik, czyli targów książki dla dzieci i młodzieży, przejmując je od Olchy Sikorskiej, twórczyni i wieloletniej liderki tej zasłużonej imprezy. Jak pani ocenia obecne zmiany? – Rozszerzona formuła targów, zaproponowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, zdaje egzamin. Udało się zachować znakomitych wydawców książki dziecięcej, którzy nadal są oblegani przez rzesze młodych czytelników i ich rodziców, ale pojawiło się też wielu wydawców, którzy do tej pory nie gościli w Poznaniu lub byli tu sporadycznie. Z rozmów z nimi wynika już, że są zadowoleni i z uznaniem witają nową formułę. Poznań jest miastem akademickim, miastem, które aspiruje do roli miasta inteligenckiego, jednak na pewno nie możemy porównywać się do Warszawy czy Krakowa, bo w tych miastach rynek książki jest zupełnie inny, a miasta te są bardziej ludne. Z całą pewnością w Poznaniu jest jednak olbrzymi potencjał i to zarówno od strony czytelniczej, jak i merytorycznej. To jest miasto, w którym funkcjonuje wiele bardzo dobrych wydawnictw, w tym duże wydawnictwa, jedne z największych w Polsce, tutaj funkcjonują znakomite biblioteki na czele z Biblioteką Kórnicką, Biblioteką Raczyńskich, Biblioteką Uniwersytecką czy Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury. I wreszcie …
Wyświetlono 25% materiału - 170 słów. Całość materiału zawiera 680 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się