Poniedziałek, 9 maja 2016
Rozmowa z Dariuszem Lipką, autorem książki 'Trening życia'
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru4/2016
- Powinienem wpierw spytać pana od kiedy gra pan w tenisa, ale może zacznę od pytania kiedy pan zaczął pisać książki? - Żeby nie skłamać, to zacząłem pisać moją książkę jakieś półtora roku temu, a może nawet przed dwoma laty. - A przed tym nic pan nie pisał? - Jakieś notatki, regularne pamiętniki i dzienniki? - A poezja młodzieńcza? - Nic takiego nie było. A wręcz przeciwnie, jak byłem jeszcze w szkole to nie lubiłem pisać żadnych wypracowań. Jednak z czasem zacząłem się przełamywać i pisanie zaczęło mnie bardziej interesować. - Z wychowania fizycznego był pan pewnie najlepszy? - Tak, z tym nie miałem problemu. - Pana największe sukcesy sportowe to...  - Największe sukcesy odniosłem w kategoriach młodzieżowych do 12, 14 i 16 lat, gdy zdobywałem złote medale mistrzostw Polski w grze podwójnej, a w grze pojedynczej srebrne medale. Przegrałem z Mateuszem Kowalczykiem, można powiedzieć, że z moim odwiecznym rywalem z kortów młodzieżowych, który teraz kontynuuje karierę w grze podwójnej, bo jest czołowym polskim deblistą. Na arenie międzynarodowej w kategoriach młodzieżowych też plasowałem się w europejskiej czołówce, a późnej w kategoriach juniorskich. W seniorskich kategoriach osiągnąłem w Polsce ósme miejsce, które było moim najwyższym rankingiem. - Jest pan młodym człowiekiem, jednak karierę zawodniczą już pan skończył? - Skończyłem, chociaż było to w momencie dla mnie najtrudniejszym, bo musiałem podjąć decyzję, gdy byłem w najlepszej formie i najbardziej się rozwijałem. Czułem, że jeszcze mogę dużo zrobić, ale jednak zaważyła kwestia priorytetów - rodzina, żona, dzieci. Musiałem zdecydować, czy wszystko poświęcam sportowej karierze …
Wyświetlono 25% materiału - 251 słów. Całość materiału zawiera 1006 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się