Poniedziałek, 3 października 2016
Rozmowa z Guido van Genechten, fl amandzkim autorem i ilustratorem książek obrazkowych dla dzieci
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru9/2016
Guido van Genechten urodził się w 1957 roku w belgijskim mieście Mol. Studiował typografię oraz pobierał lekcje rysunku, malarstwa, grafiki i fotografii w miejscowej akademii sztuk pięknych. Przez lata pracował jako grafik w wielu wydawnictwach. Dzisiaj zajmuje się przede wszystkim tworzeniem autorskich książek obrazkowych dla dzieci. W 1988 roku zdobył międzynarodową nagrodę dla ilustratorów (Illustrator's Award City of Hasselt) za książkę "Rikuś". To wyróżnienie otworzyło mu drzwi do międzynarodowej kariery. W 2007 roku zwyciężył w konkursie na najlepszego ilustratora książek dla dzieci (Reader's Digest Award for Best Children's Book Illustrator), a książka "Nie chcę być duży" została umieszczona na liście Best Picture Book of the Year 2007 (najlepsza książka obrazkowa roku 2007). Jest autorem wielu bestsellerów, a jego książki wydano (przez ostatnie dziesięć lat) w 40 krajach na całym świecie. Autor będzie gościem specjalnym wydawnictwa Adamada podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie oraz poprowadzi warsztaty dla dzieci na Festiwalu Conrada. - Przez lata pracował pan jako grafik w wielu wydawnictwach. Kiedy podjął pan decyzję, żeby zająć się tworzeniem autorskich książek obrazkowych dla dzieci? - Ponad dwadzieścia lat temu, kiedy zostałem zwolniony z drukarni, w której pracowałem. Postanowiłem spróbować i zarabiać na życie z mojej pasji, którą jest rysunek i malarstwo. Zrobiłem kilka podejść, ale skończyło się na obrazkowych książkach dla dzieci. Patrząc wstecz był to doskonały teren dla rozwoju własnych talentów. - Czy trudno było znaleźć wydawcę dla pierwszej własnej książki? - Wtedy jeszcze nie było …
Wyświetlono 25% materiału - 236 słów. Całość materiału zawiera 945 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się