Niedziela, 12 marca 2006
Koniec sezonu targowego
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru156
Przy czternastej edycji targów można oczekiwać rutyny i nudy. Tak jednak nie było w przypadku imprezy organizowanej przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej i Dom Wydawniczy Bellona. Ciekawy program towarzyszący, pełne książek stoiska i – jak zwykle – tłum czytelników potwierdziły, że formuła Targów Książki Historycznej nadal jest atrakcyjna. Choć odbywają się one w trudnych do zabudowy i niezbyt estetycznych pomieszczeniach Domu Wojska Polskiego na warszawskim Mokotowie, co roku udaje się stworzyć w tym miejscu atmosferę, która przyciąga tysiące miłośników historii. I nie jest to już grupa niszowa, lecz znaczący segment odbiorców literatury. Do tego dochodzą bibliotekarze, z których wielu pasjonuje się literaturą historyczną i którzy właśnie na targach szukają trudno dostępnych pozycji do swoich zbiorów. Nie ma jednak wątpliwości, że pasjonaci stanowią tu trzon klienteli. Niezwykle ważną i uznaną wartością Targów Książki Historycznej są przyznawane i wręczane podczas ich otwarcia nagrody, z których Nagroda Klio wyrosła na najważniejszą i najbardziej prestiżową dla tego typu książki. Kierujący od lat pracami komisji konkursowej prof. Tomasz Szarota potrafi w sposób sugestywny przedstawić prace jury i zawrócić uwagę na problemy wynikające z dyskusji jurorów, lecz najbardziej na sercu leży mu obecnie sprawa nadania nagrodzie wyższej rangi… finansowej i dlatego apeluje o zdobycie sponsorów, aby trud badacza był równie doceniony, jak doceniany jest wysiłek autorów literatury pięknej dzięki tak atrakcyjnym nagrodom jak choćby Nike. Swoje znaczenie ma też przyznana po raz dziesiąty w tym roku Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka, zmarłego w 1996 roku jednego z patronów imprezy. W tym …
Wyświetlono 25% materiału - 245 słów. Całość materiału zawiera 982 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się