Poniedziałek, 7 września 2009
Jeszcze daleka droga
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru255
4 września minął termin, w którym wydawcy mogli zgłosić swoją wolę odstąpienia od ugody z Google. Nie znaczy to jednak wcale, że po tej dacie postanowienia ugody (pisaliśmy na jej temat szczegółowo kilkakrotnie w Bibliotece Analiz) wchodzą w życie. Najpierw sąd musi wydać orzeczenie zatwierdzające, potem jest jeszcze czas na apelację. – Biorąc pod uwagę liczbę zastrzeżeń związanych z ugodą, jest mało prawdopodobne, by orzeczenie sądu zapadło w tym roku – mówił 2 września podczas szkolenia zorganizowanego przez Bibliotekę Analiz Jeffrey P. Cunard, adwokat reprezentujący zbiorowość wydawców, z amerykańskiej kancelarii Debevoise & Plimpton. – Pierwszy kwartał 2010 to termin realistyczny, jeśli nie będzie apelacji. Może być jednak i tak, że ugoda wejdzie w życie dopiero za 2-3 lata – mówił mec. Cunnard. 63 proc. wpływów dla wydawcówPrzypomnijmy, że dopóki ugoda nie wejdzie w życie, Google nie będzie mogło w sposób komercyjny korzystać z zeskanowanych książek, które w ramach projektu Google Book Search planuje udostępniać w Sieci. Google chce zarabiać sprzedając zarówno zdigitalizowane książki w postaci e-booków, jak i reklamy zamieszczane na stronach, na których wyświetlane będą – zgodnie z ugodą – zeskanowane fragmenty książek. W przypadku sprzedaży e-booków wydawcy (a także autorzy), którzy przystąpili do ugody, otrzymają 63 proc. wpływów. Rozliczeniami z wydawcami zajmować się będzie powołana …
Wyświetlono 25% materiału - 207 słów. Całość materiału zawiera 831 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się