środa, 20 września 2017
Niepewna upadłość Matrasa
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru466
Postanowieniem z 29 sierpnia Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych (sygn. akt X GRs 5/17), umorzył postępowanie sanacyjne Matras S.A. w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie. Tym samym sąd przychylił się do lipcowego wniosku, jaki Krzysztof Gołąb, zarządca sądowy Matrasa złożył zaledwie trzy miesiące od jego zapoczątkowania. Księgarska spółka miała dwa tygodnie na złożenie zażalenia od postanowienia sądu, jednak nie wykorzystała tej możliwości. Z dokumentacji sądowej sprawy wynika również, że Krzysztof Gołąb zdołał udowodnić przed sądem, iż bieżąca sytuacja spółki nosi wszelkie znamiona spełnienia przesłanek do umorzenia postępowania sanacyjnego, powołując się m.in. na przekonanie, według którego „spółka nie ma czym handlować”, a także „nie ma skąd wypłacać środków z uwagi na prawie zerowy stan masy spółki”. Rozpoczęta wiosną procedura sanacyjna narzuciła bowiem na Matrasa obowiązek uregulowania długów powstałych już po otwarciu sanacji. Kwestia zadłużenia datowanego jeszcze sprzed momentu wdrożenia postępowania sanacyjnego – szacowanego na ponad 110 mln zł – miała zostać rozstrzygnięta dopiero w ramach ewentualnego układu z wierzycielami. Tymczasem zadłużenie spółki z okresu trwania sanacji przekroczyło poziom 20 mln zł. Wierzyciele sieci częściową odpowiedzialnością za ten stan …
Wyświetlono 25% materiału - 187 słów. Całość materiału zawiera 751 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się