Niedziela, 30 kwietnia 2017
Matras realnie niewypłacalny?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru458
W ostatnich miesiącach do sądu skierowano łącznie 17 wniosków o ogłoszenie upadłości sieci księgarskiej Matras. Pochodzą one od następujących firm wydawniczych i dystrybucyjnych: Wydawnictwo Czarne, Dictum, Burda Publishing, Warbook, Wydawnictwo MG, Media Rodzina, Wydawnictwo Dwie Siostry, Iluminatio, Święty Wojciech Dom Medialny, Fronda.pl, Hoplon,  Wydawnictwo Pascal i Prószyński Media. Z siedemnastu wniosków cztery zostały umorzone, cztery zwrócone, w przypadku sześciu podmioty składające wnioski były zmuszone uzupełnić braki formalne, na które wskazał sąd, a trzy wnioski są rozpatrywane merytorycznie. Jeszcze pod koniec 2016 roku firma doprowadziła do podpisania dużej liczby porozumień ze swoimi partnerami handlowymi, które pozwoliły jej odsunąć od siebie nieco widmo kilkudziesięciu wniosków o upadłość. Jednak w kolejnych tygodniach Matras nie był w stanie płynnie realizować zobowiązań zawartych w tych porozumieniach, co zaowocowało serią wniosków złożonych w pierwszym kwartale bieżącego roku. Przypomnijmy, że na przełomie roku w sieci Matras pojawił się tymczasowy nadzorca sądowy, którego podstawowym zadaniem była szczegółowa analiza finansów sieci i odpowiedź na pytanie o przesłanki upadłościowe. Ponownie z nieoficjalnych informacji wynika, że złożone przez niego w sądzie sprawozdanie ma wydźwięk wyraźnie negatywny i dowodzi długofalowej niewypłacalności spółki. Tymczasem pełniący obowiązki prezesa zarządu Matrasa, pośrednio kontrolujący księgarską spółkę …
Wyświetlono 25% materiału - 190 słów. Całość materiału zawiera 763 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się