Wtorek, 31 maja 2011
Rada od „seniora”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru301
Muszę przestrzec przez młodymi. Tym razem chodzi nie o obronę miejsc pracy dla emerytów, ale o wzmożoną uwagę i czujność, jakimi musimy się wykazywać w kontaktach z młodymi… dziennikarzami i dziennikarkami. Od wielu lat dzwonią do mnie, a zapewne i do wielu z nas, z pytaniami o różne sprawy dotyczące rynku książki. Cierpliwie tłumaczę, wyjaśniam, prostuję i opowiadam, jak to było kiedyś, w czasach, w których moich rozmówców jeszcze nie było na świecie. Odczuwam, że bardzo często te moje opowieści brzmią dla nich jak bajki o żelaznym wilku, albo wspomnienia z Powstania Styczniowego. Ale taka jest kolej rzeczy i nie należy się niczemu dziwić. Taka jest rola seniorów, którzy niech się cieszą, że jeszcze ktoś chce ich słuchać, jak to z satysfakcją stwierdzam zwłaszcza podczas wykładów na studiach podyplomowych z zakresu edytorstwa i wiedzy o rynku wyadwniczym. Jednak trzeba …
Wyświetlono 25% materiału - 139 słów. Całość materiału zawiera 559 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki