Poniedziałek, 27 maja 2013
Wydawcy wygrali mecz na stadionie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru355
Wzorem Joanny Szczepkowskiej można z pewnością stwierdzić, że 16 maja, pierwszego dnia 4. Warszawskich Targów Książki, w świecie polskiej książki skończył się socjalizm! Przeniesienie targów z socrealistycznych wnętrz Pałacu Kultury i Nauki na nowoczesny Stadion Narodowy jest zmianą, której skutki trudno nam jeszcze teraz ocenić, ale z pewnością będą fundamentalne. Pierwsza informacja, która pojawiła się po zakończeniu targowej imprezy, że na stadionie było ponad 60 tys. zwiedzających, gdy rok wcześniej w Pałacu tylko 40 tys. osób, jest potwierdzeniem całkowitej słuszności decyzji o tej rewolucyjnej przeprowadzce. – Już teraz wiemy, że Warszawskie Targi Książki to nie tylko festiwal literacki, ale wielkie święto książki! Chcemy wprowadzić modę, że „tu wypada być”! I myślę, że niedługo frekwencja sięgnie 100 tys. osób! – powiedział Bibliotece Analiz Jacek Oryl, prezes firmy Murator Expo, wykonawczego organizatora targów i wiceprezes zarządu spółki Targi Książki, organizatora głównego. Przypomnijmy, że spółka ta została powołana w marcu 2010 roku, czyli zaledwie przed trzema laty i to przez 11 wydawców i firmę Murator Expo, a w swoim dorobku ma już cztery edycje targów w Pałacu Kultury oraz kiermasze na warszawskim Mariensztacie i na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Jak na tak krótki okres, to osiągnięcia te są imponujące! Nastroje panujące na stadionie dobrze oddała dziennikarka PAP Agata Szwedowicz, która w depeszy agencyjnej stwierdziła, że „wystawcy chwalą nową lokalizację targów”. Przytoczyła też słowa Jacka Oryla, który powiedział: „stadion zdał egzamin, chociaż logistycznie to znacznie bardziej skomplikowane zadanie od obsługi meczu piłkarskiego. W ciągu czterech dni odbyło się około 680 wydarzeń towarzyszących w salach konferencyjnych i na scenie targów”. Paweł Szwed, prezes wydawnictwa Wielka Litera, mówił w wypowiedzi dla PAP: „właściwie widzę na razie same plusy. Miejsca jest dużo więcej, w …
Wyświetlono 25% materiału - 277 słów. Całość materiału zawiera 1109 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się