Poniedziałek, 8 sierpnia 2011
Rozmowa z ks. Krzysztofem Ołdakowskim SJ, redaktorem naczelnym miesięcznika „Przegląd Powszechny”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru306
„Przegląd Powszechny” ma bardzo długą tradycję… „Przegląd Powszechny” jako pismo poświęcone sprawom kulturalnym, religijnym i społecznym powstał w 1884 roku czyli 127 lat temu, w burzliwych czasach przemian kulturowo-społecznych końca XIX wieku. Od tamtego czasu podejmował najważniejsze kwestie kulturalne i społeczne, wpisując się tym samym w poczet pism, które w sposób istotny wpłynęły na kształt kultury polskiej. Miesięcznik został wznowiony dwa lata po zakończeniu II wojny światowej. W 1953 roku władze komunistyczne podjęły decyzję o zamknięciu pisma. Potem „Przegląd” wyemigrował do Londynu. Po zrywie solidarnościowym zaczął ukazywać się ponownie w 1982 roku. Do „Przeglądu Powszechnego” w pierwszym okresie jego istnienia pisali między innymi: Eliza Orzeszkowa, Stanisław Pigoń, Henryk Sienkiewicz i Marian Zdziechowski. Potem na łamach naszego pisma wypowiadały się najznakomitsze postacie polskiego życia kulturalnego i naukowego. Wystarczy wymienić: Zbigniewa Herberta, Leszka Kołakowskiego, Józefa Tischnera i Ryszarda Kapuścińskiego. Jaką dzisiaj rolę pełni „Przegląd Powszechny”?Nasz miesięcznik stanowi cenne narzędzie, za pomocą którego możemy uczestniczyć w debacie na temat przemian kulturowych we współczesnym świecie. Posiada długoletnią tradycję oraz uznany znak firmowy. Pismo stanowi także forum prezentacji oraz wymiany myśli dla ludzi, którym zależy na przenikaniu obecnych wyzwań cywilizacyjnych głębszym spojrzeniem, tak, aby je lepiej rozumieć oraz kształtować dla dobra człowieka. Miesięcznik dociera do wielu instytucji kulturalnych, naukowych oraz do bibliotek. Jak to zawsze było w tradycji pisma, staramy się dobierać do podejmowanych tematów najlepszych autorów oraz specjalistów w konkretnych dziedzinach. Ale czasy się zmieniają, i technologie się zmieniają… Na pewno trzeba zainteresować …
Wyświetlono 25% materiału - 239 słów. Całość materiału zawiera 958 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się