Poniedziałek, 18 marca 2013
Spojrzenie polskie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru350
14 marca Włodzimierz Albin, prezes PIK i Łukasz Gołębiewski, przewodniczący Sekcji Publikacji Elektronicznych, spotkali się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów, Maciejem Grabowskim. Tematem rozmowy było zrównanie stawek VAT na e-booki dystrybuowane w formie elektronicznej do poziomu stawki 5 proc., jaką mają pozostałe książki (papierowe i elektroniczne na nośnikach typu CD). Minister Grabowski poinformował przedstawicieli PIK, że sprawa jest mu znana, jednak rząd nie zamierza w najbliższym czasie zajmować się tym tematem, nie można liczyć na zmianę w ustawie o podatku VAT, gdyż byłaby ona niezgodna z unijnymi regulacjami, nie wchodzi także w grę wprowadzenie okresu zawieszenia stosowania stawki VAT 23 proc. Polska strona nie podejmie też żadnych kroków na forum międzynarodowym by poprzeć zrównanie stawek podatku VAT na wszystkie …
Wyświetlono 25% materiału - 120 słów. Całość materiału zawiera 482 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się