Poniedziałek, 30 marca 2015
Książka naukowa we Wrocławiu
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru404
Tegoroczna edycja Wrocławskich Targów Książki Naukowej odbyła się w nowym miejscu – w najbardziej nowoczesnym budynku w kampusie Politechniki Wrocławskiej, nazwanym Bibliotech, w którym mieści się Środowiskowa Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych na potrzeby Innowacyjnej Gospodarki. Jest to paradoksalnie, jak powiedziano podczas uroczystego otwarcia Targów, „biblioteka bez książek”, gdyż jej zbiory obejmują głównie publikacje elektroniczne, a przy tym użytkownikom umożliwia się przede wszystkim dotarcie do ogromnego zasobu treści dostępnych w sieci. Targi trwały od środy do piątku czyli od 18 do 20 marca. – Tegoroczna edycja targów przebiega pod znakiem „oczka” – stwierdził prof. Eugeniusz Rusiński, prorektor Politechniki Wrocławskiej ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą. Po pierwsze jest 21. edycja Targów, dalej budynek Bibliotechu w kompleksie uczelni oznaczony jest jak D-21, a sama biblioteka jest „oczkiem w głowie” naszego rektora, prof. Tadeusza Więckowskiego – dodał prorektor.Wrocławskie Targi Książki Naukowej są najstarszą imprezą tego typu w Polsce, o czym przypomniał prof. Andrzej Żelaskiewicz, prezes Oddziału PAN we Wrocławiu, przedstawiony jako wielki przyjaciel wrocławskiej imprezy i jej protektor. Potwierdziła to Halina Dudek, dyrektor Oficyny Wydawniczej Politechniki Wrocławskiej, która organizuje targi od samego początku. – Wpierw był Targi Atena na Politechnice Warszawskiej, a po ich pierwszej edycji przystąpiliśmy we Wrocławiu do organizowania naszego przeglądu książki naukowej. I tak to już robię 21. raz, więc weszłam w ten sposób w trzecią dekadę ich istnienia – powiedziała Bibliotece Analiz. Podczas uroczystego otwarcia odczytano list prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, która jest również protektorem wrocławskich targów oraz fundatorem głównej nagrody w towarzyszącym targom konkursie „Na najtrafniejszą Szatę Edytorską Książki …
Wyświetlono 25% materiału - 257 słów. Całość materiału zawiera 1031 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się