Poniedziałek, 3 października 2011
Nowoczesna edukacja
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru310
Jeszcze dziesięć lat temu komputer z dostępem do internetu był w szkole luksusem. Teraz dostępność do nowych technologii jest tak duża, że trzeba szybko odpowiedzieć sobie na pytanie o to jak najskuteczniej uczyć z wykorzystaniem narzędzi, za których ciągłymi zmianami trudno nadążyć. Jeszcze w 2003 roku szkół w ogóle nie mających pracowni informatycznych było ponad 30 proc. Tymczasem zgodnie z najnowszymi danymi Głównego Urzędu Statystycznego obecnie komputery z dostępem do sieci ma już 8 na 10 polskich szkół. Internet dotarł na wieś i statystycznie tamtejsi uczniowie mają do niego swobodniejszy dostęp – w szkołach wiejskich na jeden komputer z dostępem do sieci przypada tylko ośmiu uczniów, a w szkołach miejskich aż 17. Dostęp do Internetu ma ponad 83 proc. gospodarstw domowych z dziećmi w wieku poniżej 16 lat. Korzystanie z nowych technologii i zasobów ogólnoświatowej sieci jest więc dla nich codziennością. Zadaniem współczesnej szkoły jest więc nauczyć jak mądrze z nich korzystać. Technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) to termin znany już w polskiej edukacji. Pojawia się on wraz pojawieniem w życiu dziecka pierwszego komputera i potrzeby jego obsługi. Później komputer służy do przetwarzania informacji i może być wykorzystany jako pomoc dydaktyczna, a zakres zależy od przedmiotów nauczania. Z czasem komputer staje się nieodłącznym elementem, wspomagającym i wzbogacającym poszczególne dziedziny, co ma swoje odbicie w metodyce i w zakresie kształcenia. Technologia jest również czynnikiem integrującym wiele dziedzin. I wreszcie, komputer staje się nieodłącznym elementem niemal każdej profesji. Powoduje to ściślejszy związek komputera z przygotowaniem do wykonywania …
Wyświetlono 25% materiału - 243 słów. Całość materiału zawiera 975 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się