Niedziela, 2 maja 2021
Rozmowa z MAŁGORZATĄ WĘGLARZ, autorką książki „Zanim umrzesz”
Usługi pogrzebowe to intratny interes? To zależy, o jakim odgałęzieniu rozmawiamy. Niektóre zawody, takie jak balsamiści czy tanatokosmetolodzy, mogą mieć problem ze zleceniami, ponieważ jedynie część zakładów pogrzebowych proponuje rodzinom zmarłych takie usługi. Od ilości zleceń są zależni również mistrzowie ceremonii świeckiej. Osoby pracujące w zakładach pogrzebowych – tych rzetelnych, które nie żerują na ludziach – chyba nieźle sobie radzą. Z pewnością nie jest to już jednak eldorado, o którym słyszeliśmy w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Czemu biznes funeralny tak pilnie strzeże swoich sekretów? Przede wszystkim ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych jest mocno przestarzała (weszła w życie 31 stycznia 1959 roku), co powoduje, że wiele zakładów funkcjonuje w tak zwanej szarej strefie. Nie dysponują chłodnią, przetrzymują zwłoki u innych przedsiębiorców, w szpitalach czy kościołach, co jest zabronione. Dzieje się tak, ponieważ nigdzie nie zostało sprecyzowane, kim jest przedsiębiorca pogrzebowy oraz jakie musi spełniać wymagania, aby …
Wyświetlono 25% materiału - 146 słów. Całość materiału zawiera 586 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się