Sobota, 3 sierpnia 2013
Rozmowa z edą ostrowską
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru7/2013
– „Oto stoję w deszczu ciała”, to poetycki zapis końca lat 70., początku 80., epoki siermiężnej, a przecież na kartach pani książki barwnej, choć nie wesołej. To świat jakiego dziś już nie ma, nie tylko w wymiarze rzeczywistym, także duchowym. Czy zgodzisz się z tym? – Rzeczywistość tamtych lat postrzegam jako barwną, wręcz magiczną, jednocześnie zwyczajną i nadzwyczajną jak kwitnąca zawrotnie łąka. Byłam młoda, zachłanna na śmierć i życie, oba żywioły fascynowały. Brak masła, majtek, papieru toaletowego miałam w dupie, jeździłam stopem, samotna jak galaktyka w erotycznym zachwyceniu słońcem, wodą, buzującym powietrzem. Nocowałam w piwnicach z głową na kamieniu i w łożach z poduchami, jak podleciało, jadłam chleb z cukrem lub z kawiorem, paliłam sporty przez fifkę albo marlboro, pall malle. Bywało, że mieszkałam na hip-chatach, malowaliśmy ubrania, robiliśmy ozdoby, kołysaliśmy w rytm hare-krishna, paliliśmy trawkę, haszysz. Podróżowaliśmy do gwiazd. Na zlotach nieraz nasze namioty płynęły z błotem w cudownym chichocie. Rewolucja. Zastępy roztańczonej młodzieży, kolorowej jak motowidło. W dramacie tamtych lat można znaleźć najprzedniejszy humor. Kiedy mijaliśmy się, ze śmiechem i dreszczykiem grozy, na ulicach wielkich miast z ogromnymi parcianymi worami bądź gigantycznymi …
Wyświetlono 25% materiału - 184 słów. Całość materiału zawiera 736 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się