Poniedziałek, 8 marca 2010
Wydarzenia
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru269
Demokracja polega nie tylko na uczestnictwie, aby uczestniczyć, trzeba mieć możliwość głosu. Wydaje mi się, że w wielu sytuacjach członkowie PIK tej możliwości są pozbawiani, ważne dla środowiska sprawy prezes pilotuje samodzielnie, informując zaledwie członków o ich przebiegu, niestety – często w momencie gdy te nabrały już swojego rytmu. Tak jest m.in. w przypadku elektronicznego egzemplarza obowiązkowego, choć podobnie było również w sprawie stanowiska dotyczącego ugody z Google. Prezes informował, nie oczekując od pozostałych członków PIK uczestnictwa. Choćby w formie elektronicznego głosowania, skoro inaczej nie można. Być może zresztą marna frekwencja na kolejnych walnych PIK, niechęć do udziału w rozmaitych ankietach PIK, na które wpływa po kilka odpowiedzi, brak uczestnictwa w głosowaniach – wynikają z przeświadczenia większości, że… jej głos i tak się nie liczy (przykładem katalog składowy, który powraca niczym bumerang, choć większość wyrażała swój sprzeciw). Nikt nie pytał członków PIK czy …
Wyświetlono 25% materiału - 143 słów. Całość materiału zawiera 575 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się