Wtorek, 10 kwietnia 2007
Duńska drukarnia na polskim rynku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru192
W grudniu 2005 roku w serwisach gospodarczych pojawiła się informacja, że duński koncern poligraficzny Nørhaven AS stał się właścicielem fabryki papieru Skolwin S.A. w Szczecinie oraz że rozpoczęto modernizację tej fabryki w zakresie produkcji papieru książkowego. Dzisiaj spulchniony papier ze Skolwina jest jednym z podstawowych materiałów stosowanych w ramach koncernu. Jego działania wpisują się w widoczną aktywność skandynawskich przedsiębiorstw na polskim rynku. Dotychczas firmy z czterech krajów nordyckich (Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii) zainwestowały w Polsce prawie 7,5 mld dolarów. Według danych publikowanych przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych zajmują wysokie pozycje w rankingu obcych inwestycji w naszym kraju. Szwecja jest na ósmym miejscu, Dania na trzynastym, Norwegia na osiemnastym, a Finlandia na 21. Łącznie tworzą 65 tys. miejsc pracy. Znaczący jest także ich udział w branży papierniczej, gdzie od dawna kapitały szwedzki i fiński obecne są w zakładach w Kostrzynie i Ostrołęce. Wśród inwestorów w przemyśle …
Wyświetlono 25% materiału - 148 słów. Całość materiału zawiera 595 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się