Poniedziałek, 2 listopada 2009
Rozmowa z Ewą Świerżewską – redaktor naczelną serwisu Qlturka.pl
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru259
6 grudnia ubiegłego roku wystartował serwis Qlturka.pl, którego jesteś właścicielką i redaktor naczelną. Da się z tego wyżyć? Na obecnym etapie trudno o jasną odpowiedź. Serwis finansuję bowiem z własnych środków. 85 proc. kosztów kwalifikowanych zrefunduje mi jednak – mam nadzieję – dotacja unijna. „Masz nadzieję”? No, tak. Nie widziałam jeszcze ani centa z Unii Europejskiej! 15 września 2008 roku złożyłam do Regionalnej Instytucji Finansującej projekt serwisu, który po niecałych trzech miesiącach działał w Sieci. Ale informację o dofinansowaniu z Unii otrzymaliśmy ostatniego dnia 2008 roku. Wniosek o „spłacenie” dwóch zakończonych już etapów, z łącznie czterech, złożyłam trzy i pół miesiąca temu. Pięć razy wzywano mnie do uzupełnienia wniosku i wprowadzania poprawek… [śmiech] To jest najbardziej frustrujące. Biurokracja, która „wyjmuje” ci z życia – i pracy! – kilka-kilkanaście dni. Przy czym nigdy nie masz pewności, że tym razem już będzie dobrze. Jaki jest budżet projektu? 360 tys. zł, z czego 265 tys. ma być zrefundowane. Chodzi o wydatki poniesione w ciągu 21 miesięcy działania. Nie lepiej było zainwestować choćby w wydawnictwo? W przyszłości pojawi się może i wydawnictwo. Póki co mamy Qlturkę, która docelowo ma być czymś więcej niż portalem. Czyli czym? Myślimy o powołaniu agencji promującej kulturę dla dzieci – nie tylko literacką. Chcielibyśmy pełnić funkcję łącznika między „wytwórcami” kultury a odbiorcami; budować platformę współdziałania tych „wytwórców” i firm, producentów dóbr materialnych, skierowanych do tej samej grupy konsumenckiej – czyli dzieci, ale i rodziców. Dzięki takiemu mariażowi na pewno uda się przeprowadzić wiele ciekawych inicjatyw kulturalnych. Ale tego już Unia nie sfinansuje? Nie podjęliśmy jeszcze kroków w tym kierunku. Póki co koncentrujemy się na tym, że 30 czerwca 2010 roku Qlturka ma się samofinansować i przez trzy kolejne lata być wierna swym założeniom programowym. Nie może się np. zmienić forma prawna firmy, która nią zarządza. A dzisiaj jaka jest ta forma? Działalność gospodarcza osoby fizycznej. Co się stanie, jeżeli nie dotrzymasz warunków umowy? Zawierając ją podpisałam weksel in blanco… Czujesz presję? Jeszcze jaką! Na koniec czerwca przyszłego roku muszą …
Wyświetlono 25% materiału - 330 słów. Całość materiału zawiera 1320 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się