Poniedziałek, 4 maja 2009
Po gali w Teatrze Studio Buffo
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru246
23 kwietnia w Teatrze Studio Buffo odbyła się uroczysta gala Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Przybyli na nią przedstawiciele różnych organizacji, instytucji i mediów związanych z książką, a wśród gości honorowych znaleźli się: dyrektor Instytutu Książki Grzegorz Gauden, zastępca prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński, dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa w MKiDN Zina Jarmoszuk oraz laureaci konkursów, które z okazji ŚDK odbyły się w tym roku. Galę dowcipnie prowadzili wspólnie Katarzyna Janowska, dziennikarka związana z działem kulturalnym tygodnika „Polityka”, oraz Janusz Józefowicz, dyrektor Teatru Studio Buffo. Zebranych w imieniu porozumienia środowisk wydawców, księgarzy i bibliotekarzy powitał Piotr Marciszuk, prezes Polskiej Izby Książki, a następnie głos zabrał Włodzimierz Paszyński, który wspomniał o zaangażowaniu władz miasta m.in. w tworzenie nowych bibliotek, organizację Warszawskiej Nagrody Literackiej i Warszawskiej Premiery Literackiej. Wyznał także, że stolica chce być miastem „czytałciuchów”, co wzbudziło entuzjazm na sali, podobnie jak hasło „Czytałciuchy wszystkich dzielnic łączcie się!”. Podczas gali wręczono …
Wyświetlono 25% materiału - 150 słów. Całość materiału zawiera 600 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się