Poniedziałek, 28 grudnia 2009
Sylabus z franczyzą Książnicy Polskiej
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru264
Na warszawskiej woli, w pasażu handlowym Tesco przy ul. Górczewskiej, działa prowadzona przez Piotra Krzemińskiego księgarnia „Sylabus”. Jest stołecznym przyczółkiem Książnicy Polskiej, sieci blisko 20 księgarń z Warmii i Mazur. W księgarni, która otwarta jest w godz. 9-21 przez siedem dni w tygodniu, pracuje pięć osób. Już na pierwszy rzut oka robi znakomite wrażenie. Na 40 mkw. udało się zgromadzić ponad 7500 tytułów! Bestsellery, nowości, ale i dobrze reprezentowane m.in. historia, psychologia, literatura piękna, albumy. I oczywiście evergreeny, jak „Potęga podświadomości” Josepha Murphy’ego, którą na półce po prostu zawsze trzeba mieć, mówi właściciel. – Okazało się, że i w takim miejscu jak niewielka księgarnia w centrum handlowym warto mieć ambitniejszą literaturę – ludzie o nią pytają, a kiedy znajdują – kupują. Wielu księgarzy poddaje się na tym polu, a ja uważam, że niesłusznie – przekonuje. Jeżeli chodzi o podręczniki, sprzedaje głównie do szkoły podstawowej i gimnazjum, książki językowe i pomoce edukacyjne. Coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się natomiast encyklopedie i leksykony. Pewne jest jedno – Piotr Krzemiński to mistrz wykorzystania powierzchni handlowej. O rozbudowywaniu sieci franczyzowej przez Książnicę Polską dowiedział się z… jej strony internetowej. Jako że poszukiwał partnera, skontaktował się z Marianną i Jerzym Okuniewskimi, współwłaścicielami sieci. Spotkali się kilka razy, omówili wzajemne oczekiwania i możliwości, i tak – od 1 sierpnia – działają razem. Nim Krzemiński podjął …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 873 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się