środa, 23 września 2009
„Rynek książki w Polsce”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru256


Dwunasta już edycja „Rynku książki w Polsce” ukaże się – tradycyjnie – na Targi Książki w Krakowie. Pierwszego dnia imprezy, 5 listopada o godz. 11, organizujemy konferencję prezentującą nowe wydanie.

Nowością jest piąty tom zatytułowany „Papier”, w którym przedstawiamy związany z produkcją książkową rynek papierniczy, ponadto tradycyjnie: „Wydawnictwa”, „Dystrybucja”, „Poligrafia” i „Who is Who”.

Nowa edycja wprowadza szerzej tematy związane ze zmieniającymi się technologiami dystrybucji treści. Jesteśmy świadkami gwałtownego rozwoju rynku książek audio oraz w przededniu cyfrowej rewolucji, która spowoduje głębokie zmiany w modelach biznesowych firm wydawniczych. Książka w pliku, której powielenie, dystrybucja i składowanie nic nie kosztują, coraz częściej zaczyna być przedmiotem transakcji handlowych, a nie tylko elementem nielegalnej wymiany w sieciach peer-to-peer. Omawiamy też nowe firmy, które po raz pierwszy znalazły się w roczniku, to samo dotyczy branżowych biogramów w tomie „Who is Who”.

Autor: (Ł)