Poniedziałek, 19 września 2011
Odpowiedź dla KOPIPOL-u
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru309
Jestem pod wrażeniem logiki wywodu pana mecenasa Andrzeja Gąsiorowskiego (Biblioteka Analiz nr 18/2011), a także jego formy obrony dobrego imienia KOPIPOL-u, w które – zapewniam – nie miałem zamiaru godzić. Chciałem tylko zadać kilka nieśmiałych pytań kierując się – obśmianym nieco przez pana mecenasa – moim zdrowym, jak mniemałem, rozsądkiem. Przed kilku laty jedna z pań kierowniczek z Biblioteki Narodowej przy okazji prezentacji kolejnego wydania „Ruchu Wydawniczego w Liczbach” stwierdziła, że nikt poza Biblioteką Narodową nie jest upoważniony do dokonywania obliczeń ilości tytułów, jakie corocznie ukazują się w Polsce. A ponieważ, jak powszechnie wiadomo, statystyka naszej narodowej książnicy opiera się na egzemplarzach obowiązkowych, które przecież nigdy w komplecie nie spływają do tego szacownego gmachu, to oświadczenie to wywołało spore zdumienie. W tym samym czasie ówczesny dyrektor Departamentu Książki w Ministerstwie Kultury (kiedyś był taki departament) …
Wyświetlono 25% materiału - 135 słów. Całość materiału zawiera 542 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się