Niedziela, 30 kwietnia 2017
Najważniejsza jest jednolita cena książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru458
Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Książki odbyło się 19 kwietnia w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczyło 43 przedstawicieli członków lub ich pełnomocników. Przewodniczył Grzegorz Majerowicz, wiceprezes PIK, a jego zastępczynią była Barbara Jóźwiak, również wiceprezes PIK. Walne Zgromadzenie wysłuchało sprawozdania za rok 2016, które  przedstawił prezes Włodzimierz Albin, a także sprawozdania finansowego oraz sprawozdania Komisji Rewizyjnej. Jednogłośnie podjęto uchwałę o przyjęciu sprawozdania finansowego oraz udzielono absolutorium członkom Rady PIK oraz członkom Komisji Rewizyjnej. Włodzimierz Albin omówił zadania i strategie PIK w roku 2017, które dotyczą działań w obszarze legislacji, promocji i rozwoju branży oraz promocji książki i czytelnictwa. Przyjęto też budżet na rok 2017. Najważniejszymi omawianym tematami był projekt o jednolitej cenie książki oraz przyszłość Polskiej Akademii Księgarstwa, której pierwsza edycja w roku akademickim 2015/2016 zakończyła się pełnym sukcesem, podobnie jak projekt Ogólnopolskiej Bazy Księgarń, którą dotychczas objęto 1788 placówek. Jako świetnie realizowany projekt uznano program „Wydawcy  niewidomym – rozwój zasobów na platformie cyfrowej”. Przedstawiciele Izby uczestniczyli w 2016 roku na zaproszenie Instytutu Książki w międzynarodowych targach książki w Chicago …
Wyświetlono 25% materiału - 169 słów. Całość materiału zawiera 676 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się