Poniedziałek, 29 maja 2017
Książka dla turysty
Coraz chętniej odkrywamy ciekawe miejsca na mapie własnego kraju, do takiego przynajmniej wniosku można dojść, studiując nową ofertę wydawców przewodników turystycznych. Ma na to wpływ zapewne wiele elementów – poczucie zagrożenia związanego z zamachami terrorystycznymi w Europie Zachodniej i na Bliskim Wschodzie, coraz lepsza baza turystyczna w Polsce, inwestycje samorządów lokalnych w rozwój ciekawej oferty regionalnej, ale też łatwy dostęp do serwisów poświęconych promocji regionów. W efekcie nawet do sztandarowych serii przewodników kieszonkowych – jak choćby „Pascal Lajt” – dodawane są tytuły poświęcone turystyce krajowej. Drugi widoczny trend, i to już od kilku lat, to dynamiczny rozwój oferty książek podróżniczych, które nie są ani reportażami, ani przewodnikami, lecz pozycjami, których celem jest dzielenie się własnymi doświadczeniami globtroterskimi. To swoisty wirus, który zaraża pasją, im więcej takich książek, tym więcej nowych autorów, którzy idą tropami innych, lub własnymi, i piszą. A wydawcy chętnie to publikują (nie zawsze z należytą starannością redakcyjną), bo czytelnicy są spragnieni relacji. To swoisty fenomen, bo przecież świat jest w zasięgu ręki, nie brakuje specjalistycznych kanałów telewizji podróżniczych czy przyrodniczych, stron internetowych, aplikacji, a mimo to papierowa książka nie tylko trzyma się mocno, ale wręcz zdobywa serca nowych czytających. Oby tylko nie nastąpiło zniechęcenie w związku z nadmierną podażą tytułów, którym przydałaby się porządna redakcja, albo które – najzwyczajniej – powinny pozostać w szufladzie, jako prywatny  dziennik z podróży. Autorom, niestety, samokrytycyzmu jak zwykle brak. Wypełniane białe plamy Przyjrzyjmy się bliżej ofercie przewodników po Polsce. Tu swój ważny udział mają małe oficyny, często pomijane w rynkowych zestawieniach. Agencja TD jest wydawcą cenionych przewodników „Puszcza Białowieska” i „Kraina Wielkich Jezior Mazurskich”. Właściciel, Tomasz Darmochwał, od lat angażuje się w promocję tych regionów, sam jest autorem lub współautorem wielu pozycji. Wydawnictwo Eko Kapio z Kartuz łączy treści kartograficzne i turystyczne. Ich najlepiej sprzedawane w 2016 pozycje to: „Trójmiejski Park Krajobrazowy”, „Nadleśnictwo Gdańsk” i „Wdzydzki Park Krajobrazowy”. Spójrzmy jednak na nowości 2017 roku, …
Wyświetlono 25% materiału - 313 słów. Całość materiału zawiera 1255 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się