Poniedziałek, 4 kwietnia 2011
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru297
Pisałem w poprzednim felietonie, że spadek czytelnictwa w Polsce jest wprost proporcjonalny do wzrostu liczby piszących i wydawców… W tym samym numerze Biblioteki Analiz czytam krótką notatkę: „Jak poinformował Instytut Książki, w ostatnich tygodniach, w ramach prowadzonego przez tę instytucję programu promocji czytelnictwa, zarejestrowano 800. Dyskusyjny Klub Książki”. Informacja ta zdaje się – niestety – potwierdzać moją pozornie karkołomną tezę. Jak tak dalej pójdzie, to w końcu obecnej dekady Instytut Książki pochwali się powołaniem do życia dziesięciotysięcznego Dyskusyjnego Klubu Książki, a jednocześnie Instytut Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej obwieści, że paru ostatnich osobników czytających cokolwiek, zostało objętych szczególną ochroną finansowo-prawną przez państwo polskie, przy współudziale UNESCO. Żeby jednak nie popadać w jałowy pesymizm, muszę odnotować zjawisko pozytywne, które przeczy powyższym konstatacjom. Otóż, na szczęście, kradną! Dokładniej zaś: kradną lub – co gorsza – nie oddają!… Książek nie oddają!… Jestem właśnie pod wrażeniem tekstu Szymona Zięby, Aplikanta Radcowskiego Kancelarii Prawniczej Patrimonium, pod groźnie brzmiącym tytułem: „Windykacja biblioteczna. Sposób na niesumiennych czytelników” (Biblioteka Analiz nr 4). Poetyka tego tekstu w zasadzie nie odbiega od doniesień z frontów Afganistanu, Iraku, a obecnie Libii. Przyznaję, zrobiła na mnie wrażenie zdolność budowania napięcia przez Aplikanta Radcowskiego Szymona Ziębę. Pomysł autora opowieści jest prosty: czytelnik to wróg …
Wyświetlono 25% materiału - 201 słów. Całość materiału zawiera 807 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się