Niedziela, 30 kwietnia 2017
Heidelberg w drukarni OZGraf

W lutym Olsztyńskie Zakłady Graficzne OZGraf S.A. poszerzyły swój park maszynowy o offsetową arkuszową pełnoformatową maszynę drukującą Heidelberg Speedmaster SX 102-8-P z myślą o  zwiększeniu potencjału produkcyjnego drukarni wraz ze stałym napływem nowych zleceń.

„Do kolejnej inwestycji zmusili nas niejako klienci i rynek” – mówi Piotr Ciosk, prezes zarządu OZGraf. „Druga połowa ubiegłego roku okazała się dla nas wyjątkowo trudna. Staliśmy się ofiarami naszego sukcesu i byliśmy zmuszeni odmawiać przyjęcia zleceń nawet od stałych klientów. Teraz już się to nie powtórzy” – dodaje z uśmiechem.

OZGraf jest jedną z tych najbardziej utytułowanych polskich drukarń dziełowych, które dbają o nowoczesny park maszynowy w odpowiedzi na stale rosnącą liczbę zamówień ze strony odbiorców krajowych i zagranicznych. Nowy Speedmaster SX 102 jest idealnym rozwiązaniem dla drukarń akcydensowych, dziełowych oraz działających w modelu  Web-2-Print. Speedmaster SX 102 stosuje przetestowaną i dopracowaną technikę wykorzystywaną przez maszyny serii Speedmaster SM oraz innowacyjne rozwiązania pozwalające na osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności przy zachowaniu najwyższej jakości drukowania.

Inwestycja w maszynę Heidelberg Speedmaster SX 102-8-P nie była przypadkiem, ale przemyślaną decyzją. „W tej chwili przechodzimy już do kolejnego etapu. Wyzwaniem dla każdej drukarni, w tym dla nas, szczególnie gdy najczęściej do nas kierowane są od wydawców prace trudne i wymagające, jest umiejętność połączenia najwyższej jakości druku z wymaganiami rynku, czyli z  wydajnością i efektywnością, która w konsekwencji też powinna mieć przełożenie dla klientów nie tylko na korzystniejszą cenę, ale i czas realizacji zleceń” – dodaje Piotr Ciosk.

„Uzyskaliśmy wyższą jakość związaną z instalacją najnowszej maszyny drukującej oraz zwiększamy potencjał druku aż o 30 proc., mając w tej chwili 16 zespołów drukujących w kolorze w pełnym formacie, niezależnie od pozostałych maszyn w półformacie i do druku 1/1” – komentuje Mirosław Jachemek, dyrektor ds. produkcji.

OZGraf S.A. specjalizuje się w produkcji dziełowej. Są to książki w oprawie złożonej szytej i bezszwowej, albumy, wydawnictwa encyklopedyczne i podręczniki szkolne, których udział sięga 95 proc. Ponadto drukarnia realizuje różnorodne zlecenia w zakresie produkcji akcydensowej. Drukarnia wielokrotnie zdobywała nagrody i bardzo wysokie pozycje w branżowych rankingach drukarń, w tym w rankingu „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

Od grudnia 2010 roku, w drodze prywatyzacji drukarnia OZGraf S.A., obok Białostockich Zakładów Graficznych BZGraf S.A., weszła w skład Grupy Kapitałowej Kompap S.A. (et)

Źródło: Magazyn Literacki KSIĄŻKI 4/2017