Wtorek, 29 kwietnia 2014
Gala nagród w Bibliotece Narodowej
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru380
Siódma edycja Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, której gala odbyła się 23 kwietnia czyli w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, przebiegła w sympatycznej atmosferze, w którą publiczność wprowadził entuzjazm dwóch pań, stojących u steru stołecznych władz – prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i bliskiej sprawom książki przewodniczącej Rady Warszawy Ewy Doroty Malinowskiej-Grupińskiej, pełniących rolę gospodyń spotkania. Na atmosferę miało też z pewnością wpływ piękne i zabytkowe wnętrze Sali Kariatyd w Pałacu Rzeczpospolitej, której gospodarzem jest Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej. Swój udział miał też bezpretensjonalny duet prowadzących, który tworzyli Jerzy Kisielewski i Grzegorz Markowski, z wrodzonym wdziękiem tuszujący kolejne wpadki i odstępstwa od niezbyt konsekwentnego scenariusza. Wśród wielu gości był też Włodzimierz Paszyński, zastępca prezydenta Warszawy, który zainicjował wznowienie Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2008 roku. – Coraz trudniej znaleźć książki, które warto przeczytać i dlatego kłaniam się jury za stworzenie nam drogowskazów ku dobrym książkom – powiedziała Ewa Dorota Malinowska-Grupińska. I wydaje mi się, że prestiż polskich autorów z roku na rok rośnie, a ich książki na półkach księgarskich stoją dzisiaj na równi z książkami pisarzy zagranicznych, z czego bardzo się cieszę! – dodała. Największym atutem wieczoru była oczywiście obecność Wisława Myśliwskiego, laureata w najważniejszej kategorii nazwanej Warszawski Twórca, zaś werdykt jury został przyjęty z gorącym aplauzem dla wielkiego pisarza. – Jeden z bohaterów mojej ostatniej …
Wyświetlono 25% materiału - 215 słów. Całość materiału zawiera 860 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się