Wtorek, 21 sierpnia 2012
CzasopismoKwartalnik Wyspa
Tekst pochodzi z numeru22
Panu Profesorowi Marianowi Szarmachowi, wielkiemu tłumaczowi starożytnych Deszcze nadeszły, deszcze ustały. — Lampedusa O, jakże ci zazdroszczę. Nie daj się na Sycylii snom i śmierci; są bardzo zaborcze. — WK Godność wypoczynku, kultura próżnowania. — Leonardo Sciascia Kiedy wylądowali na trójkątnej wyspie, książę Salina doradzał odwiedzić nadmorski ogród niedaleko via Garibaldi, księgę wieczoru. I za parę dni — Orto Botanico w stolicy, gdzie stoją ruiny pałacu di Lampedusy, strzaskanego przez aliantów. Rozkwitły migdałowce i drzewa pomarańczowe obsypało kwiecie. I między ciemną zielenią pokazały się w świetle nieba ścieżki w różne strony. Ścieżka soli wiodąca do Marsali, ścieżka siarki, ścieżka oliwników i wina. Także ta, którą mnisi i uczeni szli pod świętą górę, hartując w spiekocie dusze, aby za Porta Trapani pokłonić się …
Wyświetlono 25% materiału - 122 słów. Całość materiału zawiera 489 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się