Wtorek, 1 grudnia 2020
ZEROWA STAWKA VAT NA PRASĘ I KSIĄŻKI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 535 (22/2020)
Jest wreszcie przełom w sprawie zapowiedzi powrotu do zerowej stawki podatku VAT na książki i prasę. Opracowany w Ministerstwie Finansów wniosek derogacyjny do Komisji Europejskiej na podstawie art. 395 Dyrektywy Rady 2006/112/WE z dnia 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (Dz. Urz. UE L 347, 11.12.2006 r., s. 1, z późn. zm.), dotyczący uzyskania przez Polskę możliwości – uwaga – tymczasowego objęcia książek, gazet, czasopism oraz nut i map dostarczanych na nośnikach fizycznych oraz drogą elektroniczną stawką podatku VAT w wysokości 0 proc., został przyjęty przez Radę Ministrów, a 23 października przekazany do Komisji Europejskiej. Informację taką podała Izba Wydawców Prasy. Do Komisji Europejskiej trafił jeszcze jeden wniosek derogacyjny z Polski – resort finansów chce wprowadzić również zerowy podatek VAT na bilety w sektorze transportu pasażerskiego. Obecnie tego typu usługi są objęte stawką 8 proc. Obniżenie cen biletów ma zwiększyć dostępność komunikacji kolejowej i autobusowej dla osób mniej zamożnych, zwłaszcza z mniejszych miejscowości. Zgodę na zerowy VAT na bilety oraz na książki musi wyrazić …
Wyświetlono 25% materiału - 170 słów. Całość materiału zawiera 683 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się